مجله گردشگری و فروشگاه اینترنتی صنایع دستی هستی گرد

از سالهای دور ، سفر همواره مسیری برای کشف ناشناخته ها بوده و هست.
تمامی مسافران تاریخ براین باور بوده اند که هنگامی که پای در سفر و جاده های ناهموار می نهند ، گرچه مسیری دشوار اما تجربه های دل انگیز و خاطراتی فراموش نشدنی پیش روی آنهاست ، خاطراتی که اگرچه روزگاری مجال و مقدمات ثبت آنها میسر نبود اما امروزه به واسطه یافتن دنیاهای جدید که گرچه مجازی اند و دور، اما به جهت ثبت آسان خاطرات و به اشتراک گذاشتن سریع تجربیات فراوان ، مثمر ثمر واقع شده اند .
این دنیای مجازی جذاب و پیشرفت سریع تکنولوژی باعث ایحاد حس دوستی بسیار و تغییر رفتار و فرهنگ بسیاری از صنایع و جوامع مختلف در سراسر دنیا گشته است که یکی از مهمترین آنها " صنعت هنرهای دستی " ست که جایگاه ویژه ای در هرکشوری را داراست .
" صنایع دستی " روایتگر هنر نیاکان و بیانگر ذوق و هنر مردمان هرکشور است .

در تمام جوامع هیچ هنری همچون صنایع دستی ، نمی تواند عشق به وطن، حفظ ارزشهای اخلاقی و وارستگی و کمال انسانهای آن جامعه را انتقال و تداوم بخشد . می توان گفت " صنایع دستی" بیانگر فرهنگ اقوام در جوامع مختلف و حاصل دستاوردهای هرجامعه از نسلی به نسل دیگر است و بدون اغراق عمری به قدمت عمر بشر دارد .
در بین هنرهای تمامی جوامع ، هنر اسلامی جایگاه والایی در جهان هنر دارد و در این میان هنر ایرانی از این جایگاه مستثنی نبوده است.
در واقع می توان گفت : " صنایع دستی ایران " تبلوری ست از اعتقادات ، باورهای دینی ، سنتها و آداب و رسوم که مشابه آن در هیچ کجای این کره خاکی یافت نمی شود .
" آبراهام پوپ " تاریخ نگار آمریکایی براین باور است که : " صنایع دستی ایران " هنرمندانه خلق شده است و هریک از آنها پیام آور عقاید، سلیقه ها ، و روش های زندگی و شخصیت نیاکان مردم این کشور است .
" صنایع دستی " ، زبان گویا و روشن تاریخ ، تمدن ، هویت و هنر ایرانیان است ...

مجموعه گردشگری، فروشگاه اینترنتی و مجله الکترونیکی " هستی گرد " باهدف معرفی اهالی سفر و طبیعتگردان، معرفی صنعتگران حیطه هنر و فروش صنایع دستی در سراسر دنیا و همچنین شناخت زیبایی های این کره خاکی به شما دوستداران اهل سفر، در سال ۹۶ با فعالیت در دنیای مجازی آغاز به کار کرد .
در تمام این سالها ، تلاش " هستی گرد " براین بود تا بتواند ایران و ایرانی را به جهانیان شناسانده و دستاوردهای نیک آنان را به ورطه نمایش بگذارد .
ازین پس اما " هستی گرد " رسالت مهمتری را بر دوش دارد و آن فعالیت مستمر و گسترده تر در حیطه گردشگری و تبلیغات و فروش صنایع دستی ست که فعالیتهای ما علاوه بر شبکه های اجتماعی از طریق وبسایت و اپلیکیشن نیز ، در اختیار شما دوستداران سفر قرار خواهد گرفت .
امیدواریم به لطف خدای بزرگ و همراهی و یاری شما ، بتوانیم روز به روز گام به گام به رسالت خود در این کره خاکی نزدیکتر و در تلاش برای حفظ این طبیعت ناب و انتقال بی نقص آن به آیندگان پیش قدم باشیم.

و در انتها بهتر است سخن خود را با عبارتی به پایان برسانم تا بتوانم روح عظیم شما را به دنیایی فراتر از آنچه هستید دعوت کنم :
ما ایمان داریم که سفر کردن انسانها را فروتن می کند ، زیرا در سفر است که شما پهناور بودن جهان و عظیم بودن همه آنچه در آن زندگی می کنید را کشف می کنید
و بر این باوریم که " طولانی ترین سفرها با یک گام شروع می شوند "
گام در راه بی پایان ما بگذارید و در این راه پرفراز و نشیب اما پر از تجربیات و خاطرات ماندگار ، همراه " هستی گرد " باشید .
روزهای خوبی در راه است ...