چند نکته برای ثبت عکس هایی فوق العاده در سفر


زمانی که مشغول جمع‌ کردن وسایل سفر و بستن چمدونتون هستین، حتما به داشتن یک دوربین عکاسی هم فکر می‌کنین. عکاسی، بخشی از سفر محسوب‌ می‌شه که خاطرات خوب شما را به ثبت می رسونه و بعدها از یادآوری اون خاطرات قطعا حس خوبی خواهید داشت . اگه از جمله افرادی هستین که به عکاسی طبیعت علاقه‌ دارین ما در این نوشته به شما آموزش کوتاهی میدیم که چطور عکسهای جذابتری رو در آلبوم خاطراتتون ثبت کنید :

۱. کار با دوربین رو یاد بگیرین

قبل از اینکه به مسافرت برید، زمانی رو برای یادگیری نحوه استفاده از دوربین اختصاص بدین . بخش‌های مختلف دوربین رو امتحان کنید و کار با اون رو به خوبی یاد بگیرید. شما در سفر زمان کمی دارید و فرصت یادگیری در طول سفررا نخواهید داشت.

 

۲. به ساعتهای طلایی سفرتون توجه کنید

در هر سفری و به هرکجای دنیا قطعا ساعاتی از روز ، ساعاتی طلایی و مهم برای عکاسی شما خواهند بود . ساعاتی که می تونید از نور طبیعی استفاده کنید که قطعا می تونین تصاویرتون رو در سپیده دم درخشان و یا در یک غروب خیره کننده ثبت کنید.

۳. دوربین عزیز همه جا همراهتون باشه

در عکاسی سفر، کسی نمی‌دونه چه اتفاقی در انتظارشه ! شما پا به یک شهر جدید و متفاوت گذاشته‌اید، پس هر لحظه ممکنه اتفاق جذابی نظرتون رو جلب کنه که بهتره در لحظه اون اتفاق فوق العاده رو ثبت کنید تا بعدها حسرت ثبت اون اتفاق یا اون منظره جذاب رو نداشته باشید .

۴. صبور باشید

برای اینکه عکس خوبی بگیرید باید صبور باشد. عکاسی خوب نیازمند صبر است. مثلا برای ایجاد شرایط نوری خوب ، باید صبر داشته باشید. یا اگه دوست دارید از افراد عکس بیندازید، باید صبر کنید تا منظره‌ای جذاب و خاص، ایجاد شود و از یک لحظه‌ی متفاوت عکاسی کنید . برای اینکه عکس خوبی بگیرید باید در زمان درست و در مکان درست قرار داشته باشید.

 

۵. گهگاهی دوربینتان را کنار گذاشته و از حضور در طبیعت ناب لذت ببرید .

گرفتن عکس های زیبا عالی ست، اما یادتون باشه که سفر شما تنها برای عکاسی نیست. شما برای دیدن و کسب تجربه های باور نکردنی سفر می کنید. شما سفر می کنید برای لذت بردن از تک تک لحظاتتون نه اینکه فقط و فقط مشغول عکاسی باشید. از سفرتون انرژی مثبت بگیرید، این انرژی مثبت برای ثبت عکس هایی بی نظیر به شما کمک خواهد کرد.