(( شرایط و قوانین همکاری جهت ایجاد فروشگاه در ” هستی گرد ” ))

 

“هستی گرد”  چطور کار می‌کند؟

در “هستی گرد” ، هزاران نفر از سراسر ایران فروشگاه دارند و محصولات‌شان را عرضه می کنند . شما می‌توانید محصول مورد نظرتان را به سبد خریدتان اضافه کنید و سفارش دهید. پس از اینکه مبلغ سفارش را به صورت آنلاین از طریق درگاه امن بانکی پرداخت کردید، غرفه‌دار سفارش شما را می‌بیند و محصول را مستقیما برای شما ارسال می‌کند. وقتی “هستی گرد” مطمئن شد که محصول به سلامت به دست‌ شما رسیده، پول شما به حساب فروشنده واریز می‌شود. هر جا هم احیانا مشکلی پیش آمد، ” هستی گرد ” در کنار مشتری‌ها و فروشنده هاست تا کار به سرانجام برسد.

چه کسانی در ” هستی گرد ” فروشگاه دارند؟

افرادی مثل خود شما. تقریبا هر کسی که در خانه یا کارگاهش محصولی سالم ، با متریال مناسب ،زیبا و کاربردی و البته ارزشمند  تولید می‌کند می‌تواند در ” هستی گرد ” فروشگاهی کوچک به تناسب محصول داشته باشد  و محصولش را عرضه کند که این محصول ، صنایع دستی ، آثار هنری و متریال دکوراتیو می باشد. وجه مشترک همه این محصولات این است که به صورت خانگی، کارگاهی یا توسط کسب‌وکارهای کوچک و محلی بومی تولید می‌شود.

برای ارسال سفارش چه کاری باید انجام بدهم؟
سفارش را تولید و بسته‌بندی کرده و از طریق پست ارسال کنید، و تمامی این مراحل را در پنل فروش خود اعلام کنید.
هزینه‌های ارسال سفارش با چه کسی است؟
مشتری هنگام خرید از فروشگاه شما ، هزینه ارسال را نیز پرداخت می‌کند، اما مدیریت آن با فروشنده است که در هنگام تسویه عین این مبلغ به فروشنده تعلق می‌گیرد.
تسویه حساب  با فروشندگان چگونه است؟
تسویه حساب دو شرط دارد:
۱- مراحل سفارش تا انتها توسط فروشنده ثبت شده باشد و حتماً بارکد پستی برای سفارش درج شده باشد
۲- رضایت مشتری روی سفارش ثبت شده باشد در این صورت حداکثر ۵ روز کاری بعد از درخواست شما، ” هستی گرد ” با شما تسویه می‌کند.

 

” هستی گرد ” یک بازار اجتماعی است

بازار اجتماعی یعنی همه اعضا در این بازار نقش دارند. مشتری‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که پولشان را کجای ایران خرج کنند و در رونق اقتصاد شهرهای مختلف ایران نقش داشته باشند. غرفه‌دارها می‌توانند علاوه بر اینکه کسب‌وکار خودشان را رونق می‌دهند، به همدیگر کمک کنند، فعالیت‌های گروهی انجام بدهند، در تنظیم قیمت‌های محصولات سراسر ایران تاثیر داشته باشند و کارهای متنوع دیگر.

همه اعضای ” هستی گرد ” می‌توانند به سادگی با هم ارتباط برقرار کنند. برای محصول یکدیگر نظر بدهند. مشتری‌ها می‌توانند تجربه خریدشان را برای همه منتشر کنند و با این کار به مشتری‌های دیگر و به خود فروشنده ها برای ارتقاء محصولشان کمک کنند.

مراحل فروش محصول در “هستی گرد ” :

۱- ثبت نام

۲- تایید فروشگاه

۳- افزودن محصول

۴- دریافت سفارش

۵- ارسال محصول برای مشتری

۶- تسویه حساب

 

به ” هستی گرد ” خیلی خیلی خوش اومدین . ما درکنار شما می درخشیم …

 

شرایط و قوانین همکاری جهت ایجاد فروشگاه به شرح ذیل می باشد :

۱) طرفین قرارداد

۱-  طرف اول قرارداد

این قرارداد به صورت دوجانبه و مطابق مفاد و شرایط این سند، میان طرفین آن منعقد می‌شود :  بازار الکترونیکی “هستی گرد”  به نشانی اینترنتی ( hastigard .com)  و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن که از این پس در این سند « هستی گرد »‌ نامیده می‌شود.

۲-  طرف دوم قرارداد

تمام اشخاصی که طبق تعریف و مفاد این سند، در این سایت  ثبت‌نام و از خدمات آن (موضوع قرارداد) استفاده می‌کنند که از این پس در این سند حسب مورد «کاربر / کاربران»، « فروشنده / غرفه‌داران» یا «خریدار / خریداران» خوانده می‌شوند.

 

۲) موضوع قرارداد

استفاده از خدمات “هستی گرد” در چارچوب این سند، قوانین و مقررات کشور، احکام شرعی و اخلاق و عرف جامعه شامل موارد ذیل می‌گردد:

۱-  خرید و فروش کالا و خدمات مجاز در بستر الکترونیکی، به شکل غیر هرمی و غیر شبکه‌ای، با هدف مصرف، تجارت، بازرگانی، واردات یا صادرات.

۲-  برقراری ارتباط و انتشار محتوا در بسترهای اجتماعی.

 

۳)  شرایط عضویت و فعالیت

 • “هستی گرد” یک فروشگاه اینترنتی تخصصی در زمینه فروش ” محصولات دکوراتیو(دکوراسیون داخلی ) و صنایع دستی (کسب و کارهای خانگی و فروشگاه های سنتی )” می باشد و تنها مجموعه ها و افرادی مجاز هستند در “هستی گرد” فروشگاه ایجاد نمایند که در زمینه های ذکرشده فعالیت داشته باشند و حضور بقیه افراد ، شرکتها و صنوف خارج از این تخصص ها در “هستی گرد” مجاز نیست و در صورت ایجاد فروشگاه، موارد تخلف بررسی و حساب کاربری ایجادشده حذف خواهد شد .
 • قرارداد و سایر آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی که از طریق راه‌های ارتباطی ، به صورت عمومی یا موردی به اطلاع کاربر می‌رسد، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از این سایت می باشد. استفاده کاربران ، به‌منزله پذیرش همه قوانین و مقررات آن است.
 • ایجاد حساب کاربری در سایت و همچنین مفاد این قرارداد و دیگر اسناد ، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد شعبه، مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترک، یا رابطه استخدامی یا پیمانکاری، حق فنی، شراکت، عاملیت فروش، نمایندگی یا مانند آن را مابین کاربر و “هستی گرد” ایجاد نخواهد کرد
 • “هستی گرد” هنگام ایجاد حساب کاربری یا ارائه خدماتش، مجاز است در مراحل و زمان‌های مختلف اطلاعاتی را از کاربر به صورت الکترونیکی یا کاغذی یا هر دو درخواست و دریافت کند.
 • کاربر با ایجاد حساب کاربری، رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی “هستی گرد” به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این قرارداد یا دیگر اسناد و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های متعلق به “هستی گرد” بیان می‌شود، اعلام می‌کند.
 • “هستی گرد” نسبت به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربر متعهد است و از این اطلاعات برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، استفاده می‌کند. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری‌های حقوقی و قانونی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری ، ممکن است اطلاعات دریافتی کاربر، توسط کارکنان مختلف یا گروه‌های مشاور و همکار، در زمان‌بندی‌های مختلف رؤیت و بررسی گردد.
 • “هستی گرد” برای برقراری ارتباط با کاربر، می‌تواند از کلیه روش‌های در دسترس، مانند تماس، پیامک، ایمیل، اپلیکیشن‌ ، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده کند.
 • “هستی گرد” راه‌های ارتباطی خود با کاربران را از طریق صفحات رسمی خود اعلام می‌کند و در قبال سوءاستفاده از ارتباط تقلبی و غیر واقعی هیچ مسئولیت مدنی و کیفری ندارد.
 • حق مالکیت “هستی گرد” بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیر مادی‌اش محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از آنها خارج از مقررات ، یا عرف و عادت، به شکل مستقیم یا غیر مستقیم، با اهداف تجاری یا غیر تجاری، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است و علاوه بر مقررات این قرارداد حق پیگیری قانونی و قضایی برای “هستی گرد” محفوظ است.
 • “هستی گرد” در قبال حوادث غیر مترقبه در بستر مبادلات الکترونیکی و خارج از اراده و قدرت خود، مانند قطع اینترنت و برق از سوی مراکز ذی‌صلاح، مسئولیتی ندارد.
 • “هستی گرد” در برابر تخلفات کاربر از مفاد این قرارداد و دیگر اسناد و دستورالعمل‌‌های متعلق به این سایت یا نقض قوانین کشور یا ارتکاب اعمال مجرمانه، می‌تواند بدون اطلاع قبلی و یک‌طرفه نسبت به اعمال مقررات خود به شرح زیر اقدام کند و در این موارد، نسبت به تأثیر احتمالی این اقدامات بر کار و درآمد کاربر، مسئولیتی نخواهد داشت:

۱. محدود کردن ارائه خدمات  “هستی گرد” به کاربر.

۲. تعلیق حساب کاربری یا فروشگاه یا هر دو.

۳. مسدود کردن حساب کاربری یا فروشگاه یا هر دو با حفظ محتوای کاربر،

۴. حذف کامل حساب کاربری و فروشگاه یا فروشگاه به تنهایی.

 

 • کاربر قبل از عضویت در “هستی گرد” و استفاده از خدمات آن، می‌بایست مفاد این قرارداد را کامل و دقیق مطالعه و قبول کند. بنابراین صرف ایجاد حساب کاربری و حتی بدون جستجو در “هستی گرد” یا خرید و فروش در آن، به معنای اطلاع و موافقت کاربر با این قرارداد است.
 • حداقل سن برای ایجاد حساب کاربری برای عموم اشخاص حقیقی، ۱۸ سال تمام و مشروط بر داشتن اهلیت قانونی معامله (بالغ، عاقل و رشید بودن) و عدم ممنوعیت قانونی برای آنهاست.
 • برای ساخت حساب کاربری در “هستی گرد” به یک شماره همراه معتبر و به‌نام کاربر نیاز است و کاربر در برابر صحت اطلاعات و مالکیت شماره همراه ثبت‌نامی تماماً و کاملاً مسئول خواهد بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.
 • ایجاد حساب کاربری در “هستی گرد” برای سیستم‌های رایانه‌ای و الکترونیکی تحت کنترل اشخاص حقیقی یا حقوقی مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود و با آن حسب مورد، برابر قوانین کشور و مقررات این سایت برخورد خواهد شد.
 • ایجاد حساب کاربری برای اشخاص حقوقی پس از اطلاع و تأیید “هستی گرد” امکان‌پذیر است. همچنین چنانچه شخص حقیقی برای شخص حقوقی حساب کاربری ایجاد کند، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌ که نماینده شخصیت حقوقی است و اختیار و قدرت لازم را برای موافقت با این قرارداد و شرایط استفاده از “هستی گرد” به عهده دارد.
 • هر شخص حقیقی یا حقوقی تنها مجاز به ایجاد یک حساب کاربری خواهد بود مگر با اطلاع و تأیید “هستی گرد”. در صورت اطلاع از وجود حساب‌های کاربری متعدد و بدون مجوز برای یک شخص حقیقی یا حقوقی، هستی گرد می‌تواند همه آنها را غیر فعال و سپس تصمیم‌گیری کند.
 • کاربر به صورت مستقل، مسئول حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری خود است. بنابراین تمام مسئولیت هر نوع استفاده از حساب کاربری به صورت اشتراکی یا تحت مدیریت دیگران یا غیر مجاز، به عهده کاربر است. به همین دلیل، کاربر در صورت مشاهده هر مشکل غیر مجاز در استفاده از حساب کاربری خود، می‌بایست آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سایت اطلاع دهد.
 • ایجاد فروشگاه اینترنتی در “هستی گرد” رایگان است و هر کاربر تنها مجاز به ایجاد یک فروشگاه خواهد بود ، اما پس از ایجاد فروشگاه ، فروشنده موظف است یک نمونه از محصول خود را به صورت رایگان در اختیار “هستی گرد” قرارداده و به دفتر مجموعه ارسال نماید .
 • “هستی گرد” نظارت و مسئولیتی درباره ارتباط و تعامل آنلاین یا آفلاین کاربران  با یکدیگر در درون یا بیرون از سایت “هستی گرد” ندارد مگر در موضوع و چارچوب این قرارداد.
 • هر آنچه کاربر هنگام استفاده از خدمات سایت در هر بستر متعلق به آن درج و منتشر می‌کند، محتوای کاربر محسوب می‌شود.
 • کاربر هنگام درج هر نوع محتوا، می‌بایست قوانین کشور (مانند قانون جرایم رایانه‌ای، قانون مصادیق محتوای مجرمانه و قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور)، احکام شرعی، اخلاق و عرف جامعه و مفاد این قرارداد را در انتشار محتوا رعایت کند و تمام مسئولیت و تبعات حقوقی و کیفری آن را بپذیرد.
 • در نام کاربری، فروشگاه، محصولات و توضیحات مرتبط به آنها، استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف کاربر و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با کاربر است.
 • استفاده از نام « هستی گرد » توسط کاربران بدون اخذ رضایت کتبی و رسمی از این شرکت ، ممنوع و قابل‌پیگیری قانونی و قضایی است.
 • “هستی گرد” نسبت به هرگونه ادعا یا خسارت احتمالی نسبت به محتوای کاربر هیچ مسئولیت مدنی و کیفری نخواهد داشت.
 • کاربر با درج محتوا در “هستی گرد” ، حق استفاده از آن را به این سایت به صورت حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، مجاز به ویرایش، بازنشر و بازتولید می‌دهد.
 • انتشار محتوای خارج از موضوع فعالیت و خدمات “هستی گرد” (مانند مباحث سیاسی و حزبی) و محتوای غیرمجرمانه اما نامناسب و خارج از عرف (مانند تصاویر ترسناک و شوخی‌های خلاف شئون اخلاقی) مجاز نیست.
 • “هستی گرد” مجاز به نظارت بر محتوای کاربران است و در صورت تشخیص محتوای نامناسب یا ناقص قوانین کشور و مقررات این سایت ، می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه “هستی گرد” مسموع نخواهد بود. همچنین در این موارد، “هستی گرد” مجاز به اعمال مقررات خود است و نسبت به اقناع کاربر هیچ تعهدی ندارد.
 • شرکت در طرح‌های مختلف دعوت از دیگران برای عضویت و فعالیت در فروشگاه اینترنتی “هستی گرد” و کسب امتیازاتی مانند اعتبار هدیه و کد تخفیف خرید، به معنای پذیرش این قرارداد و مقررات اختصاصی طرح‌هاست.
 • “هستی گرد” همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود یا شرکای ذی‌حق خود را نسبت به هر گونه تخلف کاربر در هر طرحی از “هستی گرد” ، طبق مقررات این سند و نیز از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
 • استفاده فروشنده از کدهای تخفیف “هستی گرد” برای خرید از فروشگاه خود و تبدیل به پول نقد مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود و در صورت مشاهده، اعتبار کدهای تخفیف مسدود می‌شود و به نفع فروشنده یا خریدار محاسبه و منظور نمی‌گردد.

 

۴) فروش در ” هستی گرد “(مالکیت، تبلیغات و بازاریابی، سهم طرفین ، امورمالی و تسویه حساب )

 

 • فروش محصول (کالا و خدمات) در “هستی گرد” ، منوط به ایجاد حساب کاربری  و ایجاد فروشگاه و رعایت مقررات این قرارداد است.
 • ” هستی گرد” یک بازار آنلاین است ؛ بنابراین هیچ نقش مستقیم یا غیر مستقیمی در مدیریت فروشگاه شما و عرضه و فروش محصولات (کالا و خدمات ـ فیزیکی و غیرفیزیکی) ندارد و کاربر با آگاهی از این موضوع، فروشگاه می‌سازد و محصولات خود را می‌فروشد.
 • فروشنده برای ایجاد فروشگاه و آغاز فعالیت فروش، باید احراز هویت شود که شامل احراز مشخصات ، کد ملی، اقامتگاه، مالکیت شماره همراه و حساب بانکی فروشنده بر اساس کد ملی غیر تکراری ارائه‌شده توسط کاربر است.
 • فروشنده در محدوده این قرارداد، مالک و مسئول فروشگاه خود است و “هستی گرد” نسبت به فروش محصولات وی و تبعات حقوقی و کیفری آن هیچ مسئولیتی ندارد.
 • الزامات قانونی فروش الکترونیکی که در قوانین کشور وجود دارد، در فروش در “هستی گرد” نیز حاکم و جاری است و عدم آگاهی کاربر از آنها موجب حقی برای او نخواهد شد یا مسئولیتی برای ” هستی گرد ” ایجاد نخواهد کرد.
 • فروشنده با توجه به شرایط خرید از “هستی گرد” که در این قرارداد ذکر شده است، نسبت به حق انصراف خریدار و بازگرداندن محصول متعهد و مسئول است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از اقدام به فروش در “هستی گرد” ، فروشنده این شرایط و قوانین حاکم را کامل و با دقت مطالعه کند.
 • همه فعالیت‌های محتوایی فروشنده ، ازجمله نام‌ کاربری، نام فروشگاه و محصول و توضیحات مرتبط به آنها، علاوه بر حاکمیت قوانین جاری کشوری مشمول مقررات انتشار و استفاده از محتوا در ” هستی گرد ” می‌شود که در این قرارداد آمده است.
 • عرضه، تبلیغ و فروش کالا و خدماتی که فروش آنها به صورت مطلق یا در بستر الکترونیکی (اینترنتی) ممنوع و غیرقانونی هستند، از طریق “هستی گرد” نیز مجاز نیست و چنانچه بر اثر اشتباه یا به عمد به فروش برسند، حقی را برای غرفه‌دار یا خریدار ایجاد نمی‌کند و تمام مسئولیت آن حسب مورد با یک یا هر دوی آنهاست و در این موارد، علاوه بر مقررات “هستی گرد” ، اگر تکلیف قانونی نیز وجود داشته باشد ، “هستی گرد” به آن عمل خواهد کرد.
 • عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشگاه و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشنده ضامن جبران خسارت و عودت هزینه است و “هستی گرد”  مبرّی از هر مسئولیتی است.
 • فروشنده می‌بایست حسب مورد شناسه‌های ضروری محصول مانند شناسه کالا و شناسه رهگیری و شرایط گارانتی را بر روی کالاهای عرضه شده نصب و در صفحه محصول نیز اعلام کند که به معنای تأیید صحت آنهاست. همچنین مشتری نیز می‌بایست پیش از خرید نسبت به بررسی و صحت آنها اقدام کند.
 • فروشنده می‌پذیرد که از فروشگاه خود صرفاً جهت فروش و ارسال همان محصولات مندرج در فروشگاه استفاده کند. بنابراین هر گونه سوءاستفاده از فروشگاه، بویژه ارسال هر محصول عرضه نشده ، به صورت فروش یا اهدا، اعم از کالا و خدمات قانونی یا غیرقانونی و مجرمانه، ممنوع است و کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از این اقدام، به طور کامل به عهده فروشگاه است و وی موظف به جبران همه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به “هستی گرد”  و مراجع ذی‌صلاح قانونی و قضایی است.
 • اگر فروشنده برای یک ماه هیچ گونه فعالیتی در “هستی گرد” نداشته باشد یا در این مدت، برای ارسال محصول یا مشکلات دریافت محصول توسط خریدار اقدامی نکند، “هستی گرد”  علاوه بر لغو سفارشات ثبت‌شده و تسویه‌حساب با خریداران، می‌تواند مقررات خود را اعمال کند .
 • هدایت بازدیدکنندگان یا کاربران “هستی گرد” به بیرون از این فروشگاه، با هدف خرید و فروش ممنوع است و  “هستی گرد”  در صورت اطلاع از این موضوع، مجاز است علاوه بر اعمال مقررات خود، برای اطلاع از میزان معاملات و درآمد حاصله و وصول کارمزد خود اقدام کند. بدیهی است در صورت عدم اطلاع ” هستی گرد ” نیز ، فروشندگان به ” هستی گرد ” مدیون هستند.
 • فروش کالاهای دست‌دوم، اخذ بیعانه، پیش‌پرداخت، فروش اقساطی یا نسیه یا معاوضه ممنوع است .
 • همه مسئولیت‌های مغایرت محصول ارسال‌شده با شرح محصول، ویژگی‌ها، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، ضمانت و پشتیبانی پس از فروش و هر وعده یا تضمینی که فروشنده داده است، بر عهده خود فروشنده است.
 • فروشنده برای ارسال کالا باید از بسته‌بندی مناسب برای محافظت محصول استفاده کند. همچنین برای ارسال آن از مبدأ، طبق شرایط توافقی خود با خریدار عمل کند و شرایط و قوانین اشخاص حقیقی و حقوقی واسط ارسال و تحویل محصول (مانند شرکت پست، شرکت‌های باربری، تاکسی‌بار اینترنتی) و میزان مسئولیت خود و آنها را در نظر بگیرد و پاسخگو باشد.
 • کارمزد “هستی گرد” از فروش هرمحصول ، ده درصد خواهد بود . سهم خالص فروشنده از هر تراکنش مالی عبارت است از: هزینه ارسال + قیمت محصولات منهای کارمزد ” هستی گرد “.
 • در فروش محصول، خریدار، قیمت محصول و هزینه ارسال را پرداخت می‌کند و این مبلغ تا زمان تسویه با فروشنده نزد “هستی گرد” می‌ماند .
 • “هستی گرد” می‌تواند به تنهایی یا با مشارکت دیگران، شرایط تبلیغات، بازاریابی یا تخفیفات را در درون بسترهای “هستی گرد” یا بیرون از آن برای فروشندگان فراهم کند تا آنها بر اساس مقررات این قرارداد و شرایط اختصاصی طرح‌ها از آن شرایط استفاده کنند .
 • فروشنده با ثبت‌نام در هر طرح مربوط به تبلیغات، بازاریابی و تخفیفات ، موافقت خود را با شرایط طرح اعلام و صحت اظهارات و پاسخ‌های خود را تأیید می‌کند. بنابراین تخلف از این شرایط یا کشف اظهارات خلاف واقع، موجب اعمال مقررات مندرج در این قرارداد یا طرح‌ها خواهد شد.
 • فروشنده در عرضه و تبلیغ عمومی محصولات، موظف است علاوه بر مقررات “هستی گرد” ، قوانین کشور را نیز به طور کامل رعایت کند؛ برخی از این الزامات قانونی از این قرار است:

الف. تبلیغ کالا و خدمات از طریق فعل یا ترک‌ فعلی که باعث مشتبه شدن یا فریب کاربر از حیث کمیت و کیفیت شود.

ب. تبلیغ برای فروش کالا و خدمات نباید‌ سلامتی افراد را به خطر اندازند.

ج. در تبلیغات و بازاریابی باید هویت شخص یا بنگاهی که تبلیغات به‌نفع‌ اوست روشن و صریح باشد.

د. تبلیغ باید به نحوی باشد که خریدار به طور دقیق،‌ صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا و خدمات را درک کند.

 • هر گونه محتوای منتشر شده توسط فروشنده برای تبلیغات، بازاریابی و تخفیفات، مشمول مقررات انتشار و استفاده از محتوا در “هستی گرد” می‌شود که در این قرارداد آمده است.
 • در صورتی که شروع ارتباط و گفتگوی کاربران در “هستی گرد” باشد اما معامله بیرون از “هستی گرد” هدایت و انجام شود، “هستی گرد” هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت و سلامت محصولات سفارش‌ داده شده و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت همه این موارد بر عهده طرفین معامله است. همچنین هدایت معامله به بیرون از “هستی گرد” ، نقض این قرارداد محسوب می‌شود و مشمول مقررات “هستی گرد” می‌گردد .
 • تسویه‌حساب فروش در “هستی گرد” ، برای فروشنده احراز هویت شده انجام می‌شود. بنابراین اگر به تشخیص “هستی گرد” ، هویت فروشنده بر اساس اطلاعات و مدارک موجود احراز نشده باشد، تسویه‌حساب مشروط به انجام فرایند احراز هویت خواهد بود.
 • پرداخت سهم فروشندگان طبق زمان‌بندی و مقررات اعلامی “هستی گرد” صورت می‌گیرد و ممکن است در طول سال (مانند اسفند و فروردین یا تعطیلات رسمی پیش‌بینی نشده) متفاوت باشد. همچنین شرایط اعلامی از سوی بانک مرکزی یا بانک‌های عامل در این زمان‌بندی مؤثر است. با این وجود، “هستی گرد” همواره برای سرعت بخشیدن به امور مالی خود با کاربران تلاش می‌کند.
 • پرداخت سهم فروشنده از فروش در “هستی گرد” ، علاوه بر احراز هویت وی، درخواست تسویه و زمان‌بندی پرداخت‌ها، سه شرط اصلی دیگر دارد:

الف. ارسال محصول و ثبت شماره مرسوله پستی یا اعلام وضعیت نوع ارسال غیر پستی

ب. دریافت محصول توسط مشتری و اعلام رضایت او

ج. ثبت شماره شبا حساب بانکی به نام غرفه‌دار.

بنابراین تا همه این شرایط وجود نداشته باشد، فرآیند پرداخت و تسویه‌حساب با فروشنده به جریان نخواهد افتاد، حتی اگر سفارش توسط فروشنده ارسال شده و خریدار نیز اعلام رضایت کرده باشد.

 • “هستی گرد” علاوه بر ثبت ارسال محصول توسط فروشنده و رضایت توسط خریدار، می‌تواند از ارسال و وصول محصولات کسب اطلاع و اطمینان کند و اگر بر اثر خطای سیستمی یا انسانی (عمداً یا سهواً)، مبالغی به حساب فروشنده واریز شود، “هستی گرد” از طرف فروشنده وکالت قانونی و نمایندگی پیگیری و بازگرداندن وجه را دارد و نیز مجاز است آن را از طلب فروشنده کسر کند.
 • ممکن است اختلالات شبکه بانکی کشور باعث تأخیر در واریز وجوه توسط “هستی گرد” گردد؛ با این حال ” هستی گرد ” ، در حد امکان نسبت به اطلاع‌رسانی این‌گونه تأخیرات اقدام خواهد کرد.

 

۵) خرید از فروشگاه ” هستی گرد “

  •  خرید محصول (کالا و خدمات) از “هستی گرد” ، منوط به ایجاد حساب کاربری و رعایت مقررات این قرارداد است.
  • فروشنده می‌تواند برای تولید یا آماده‌سازی محصول و ارسال از مبدأ، زمانی را تعیین و ثبت کند. بنابراین خریدار با توجه به این شرایط، محصول را می‌خرد.
  • فاصله زمانی ارسال از مبدأ توسط فروشنده تا تحویل به خریدار، به انتخاب نوع ارسال (مانند خدمات پستی یا پیکی) بستگی دارد و در صورت عدم کوتاهی یا تقصیر فروشنده، مسئولیت آن متوجه اشخاص حقیقی یا حقوقی ارائه‌کننده خدمات ارسال محصول است.
  • هزینه ارسال محصول را فروشنده تعیین می‌کند و خریدار با توجه به آن، سفارش خرید خود را نهایی و هزینه محصول و ارسال آن را با هم پرداخت می‌کند.
  • غرفه‌دار موظف است حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از ثبت سفارش، تأیید خود را نسبت به اطلاع از سفارش و اقدام برای تأمین و ارسال آن اعلام کند. بنابراین در صورت عدم تأیید توسط وی، به وضعیت سفارش طبق شرایط لغو سفارش و بازگرداندن مندرج در این قرارداد، رسیدگی می‌گردد.
  • در صورت ثبت اشتباه قیمت محصول توسط فروشنده (مانند اشتباه ریال و تومان) و فروش محصول، مسئولیتی متوجه “هستی گرد” نخواهد بود؛ مگر در مورادی که به تشخیص “هستی گرد” ، این اشتباه باعث ضرر قابل‌توجه به فروشنده گردیده است. در این صورت، “هستی گرد” می‌تواند سفارش را لغو کند و مبلغ کل سفارش (وجه خرید و هزینه ارسال) را طبق مقررات مالی “هستی گرد” به خریدار بازگرداند.
  • در صورت استفاده فروشنده از شرکت‌ها و مراکز رسمی برای ارسال محصول، پیگیری و جبران خسارت احتمالی (مانند عدم تحویل محصول یا آسیب‌دیدگی آن در اثر حمل‌ونقل) مشمول قوانین و شرایط اعلامی آن شرکت‌ها و مراکز است؛ مانند شرکت پست و شرکت‌های خصوصی حمل کالا درون‌شهری و برون‌شهری. و در صورت استفاده از مراکز غیر رسمی و ثبت‌نشده، تمام مسئولیت متوجه فروشنده است. البته در این موارد، “هستی گرد” تمام تلاش خود را برای حل مشکل و رضایت خریدار انجام می‌دهد
  • لازم است خریداران هنگام تحویل گرفتن مرسوله پستی یا ارسالی دیگر شرکت‌ها یا اشخاص و قبل از بازکردن بسته‌بندی آن، به مطابقت مشخصات و نشانی فرستنده و گیرنده با سفارش خود دقت کنند و در صورت مغایرت یا وجود مشکل یا ایراد ظاهری در بسته‌بندی مرسوله که نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی یا مشکلات احتمالی است، از دریافت مرسوله و امضای رسید خودداری کنند.

 

۶) شرایط لغو سفارش و بازگرداندن محصول

لغو سفارش یا عودت کالا ممکن است در حالت‌های مختلفی اتفاق بیفتد که با توجه به قوانین کشور و الزامات قانونی آنها و شرایط این قرارداد به شرح زیر اعمال می‌گردد.

لغو سفارش قبل از ارسال محصول از مبدأ

   • پس از ثبت سفارش ، به دلیل اینکه تمامی محصولات ، دست ساز و طبق سفارش خریدار آماده می شوند ، خریدار حق فسخ و لغو سفارش را ندارد و در این موارد هیچ مسئولیتی متوجه ” هستی گرد ” نیست و لغو سفارشات فقط با تایید و موافقت فروشنده صورت می گیرد .

مرجوع کردن سفارش پس از دریافت محصول

   • مرجوع کالا در صورت عدم مطابقت محصول تحویل گرفته شده با سفارش یا وجود عیب و مشکل و شکستگی ( در حضور مسئول اداره پست در زمان دریافت کالا )  که روی ارزش مالی آن تأثیر دارد، خریدار تا یک روز تقویمی پس از تحویل کالا فرصت دارد وجود مشکل و درخواست پیگیری خود را ثبت کند تا ” هستی گرد ” برای وضعیت پیش‌آمده داوری و اقدام کند.
   • در صورتی که خریدار تا یک روز کاری بعد برای محصولات ، عدم وصول محصول یا عدم رضایت خود یا وجود مشکلی را ثبت نکند، رضایت خریدار به صورت خودکار برای سفارش ثبت می‌گردد و پس از آن امکان انصراف و اعلام مشکل وجود نخواهد داشت.
   • در صورتی که ” هستی گرد ” تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری فروشنده بوده است و فروشنده هیچ‌ گونه همکاری برای حل مشکل نکند، “هستی گرد” یک‌طرفه و توسط خریدار، محصول یا محصولات را طبق نشانی ارسال‌شده یا ثبت‌شده در حساب کاربری فروشنده بازگردانده و هزینه بازگرداندن محصول نیز از حساب فروشنده کسر خواهد شد.
   • اگر بر اساس تشخیص “هستی گرد” ، معلوم شود فروشنده به تعهداتش درباره ویژگی‌های محصول و دیگر شرایط فروش عمل کرده اما خریدار همچنان ناراضی است، برای خریدار حق بازگرداندن محصول و دریافت وجه وجود نخواهد داشت.

 

۷)  شرایط خاتمه قرارداد

 • پایان دادن به قرارداد استفاده از خدمات “هستی گرد” به پنج صورت اتفاق می‌افتد:

الف. تخلف کاربر و حذف کامل حساب کاربری مطابق مواردی که در مفاد این قرارداد آمده است.

ب. درخواست کتبی کاربر و موافقت “هستی گرد” برای خاتمه کامل قرارداد و مسدود کردن حساب کاربری یا غرفه.

ج. فوت و نیز محجوریت کاربر از زمان اطلاع “هستی گرد”.

د. استفاده “هستی گرد” از حق مالکیت خود برای فسخ یک‌طرفه قرارداد و مسدود کردن یا حذف حساب کاربری.

هـ. احکام صادره از مراجع قانونی و قضایی مبنی بر خاتمه رابطه قراردادی.

    • پس از خاتمه قرارداد و فسخ آن، هر گونه محتوای کاربر در “هستی گرد” و پیش از پایان قرارداد، تا زمانی که “هستی گرد” تشخیص دهد قابل‌دسترسی خواهد بود.
    • پایان دادن به قرارداد یا فسخ آن به هر شکل، مانع از لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و “هستی گرد” نخواهد بود. همچنین سفارش‌‏های ثبت شده قبل از خاتمه قرارداد، معتبر و الزام‌آور است؛ مگر این که میان “هستی گرد” و کاربران (فروشنده و خریدار) توافق جدیدی صورت گیرد.
    • در صورت تخلف فروشنده نسبت به انجام تعهدات پیش از پایان قرارداد و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای خریداران و “هستی گرد” محفوظ است و “هستی گرد” می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را وصول کند؛ مانند کسر از طلب فروشنده از “هستی گرد”.

 

۸) مرجع تفسیر قرارداد و حل اختلاف

 • “هستی گرد” مرجع تفسیر مفاد این قرارداد و رسیدگی به هر نوع اختلاف میان کاربران با “هستی گرد” یا کاربران با یکدیگر در حوزه خدمات و اسناد خود است.
 • “هستی گرد” تا حد امکان از دخالت مستقیم خود در روابط فروشنده و خریدار خودداری می‌کند تا بازار “هستی گرد” بر اساس خودگردانی پیش رود؛ اما در صورت بروز هر گونه اختلاف میان کاربران و عدم توافق میان آنها، “هستی گرد” در مقام مرجع حل اختلاف، می‌تواند اشخاصی را برای نمایندگی از طرفین و داوری معرفی کند تا بر اساس دلایل و مدارک و مفاد این سند، قوانین کشور و عدل و انصاف، به اختلافات رسیدگی و رأی مشورتی خود را صادر کنند. در این موارد، داوری مستقیم “هستی گرد” یا پس از اخذ رأی مشورتی داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجراست.
 • هر اختلافی میان کاربران و “هستی گرد” ، ابتدا از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل‌و‌فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه، مسئله مطابق مفاد این سند و اسناد و مدارک مربوط به اختلاف پیش‌آمده، حداکثر ظرف مدت چهار ماه توسط داور یا داوران معرفی‌شده از سوی “هستی گرد” رسیدگی خواهد شد. حکم این داور یا داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجراست.

 

استفاده کاربران، اعم از فروشنده و خریدار از فروشگاه اینترنتی “هستی گرد” ، به‌منزله تأیید و مشاهده و مطالعه این قرارداد است. هرگونه تغییر در مفاد این قرارداد اطلاع‌رسانی خواهد شد و ادامه فعالیت کاربران در “هستی گرد” به‌منزله پذیرش تغییرات می باشد.