توسعه صنعت گردشگری از طریق برندسازی صنایع دستی

Rate this post

 

صنعت گردشگری گروهی از فعالیتهای اقتصادی ست که در مجموع بزرگترین صنعت جهانی را تشکیل می دهند . این صنعت که در حد گسترده ای اشتغال ایجاد کرده ، یکی از بزرگترین صادرات جهان را تشکیل می دهد و یکی از عوامل ایجاد انگیزه ، برای سرمایه گذاری و رشد تولید ناخالص داخلی است .

صنایع دستی ، بیش از سایر محصولات ، در تجربه فردی گردشگر موثر است و سنن و فرهنگ محلی و بومی را در مقیاسی جهانی بازتاب می دهد . همچنین سمبل و نماد مکانهایی ست که گردشگران از آن بازدید می کنند . گردشگر محصولات محلی را معمولا به عنوان سوغات یا برای تجدید خاطره از مکان هایی که دیده خریداری می کند و کمتر به جنبه های زیبایی شناختی و کاربردی آن توجه دارد .

” صنایع دستی ” کمکهای ارزشمندی به توسعه بخش گردشگری می کند و در کنار سایر جاذبه ها ، کشورها و مناطق گوناگون را قادر به جذب گردشگران می سازد .  در تحقیقی که به بررسی نقش گردشگری در ارتقای صنایع دستی پرداخت نشان داده شد که نا آشنایی گردشگران با صنایع دستی از چالش های توسعه گردشگری در مناطق دارای این صنعت است و با توسعه این صنایع و معرفی درست آنها می توان به بهبود سطح رفاه هر منطقه کمک شایانی کرد .

 

بخشی که خواندید قسمتی بود از مقاله : ” توسعه صنعت گردشگري از طريق برندسازي صنايع دستي ”

تهیه و گردآوری : موسوي سيدنجم الدين

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.